Data sheet




Article number 90270463
clear acrylic round, satin-finish surfaces
G 463
€58,40
Manufacturer's Suggested Retail Price excl. 19% VAT
Specifications
Acrylic round clear, surfaces satine., d 119 a., 100 d i., step d 98, 10 mm thick
Documents and files
Compatible with
| 620230 - Wall light type ..0230, Anthracite | show |
| 622230 - Bollard light type ..2230, Anthracite | show |
| 660230 - Wall light type ..0230, Black | show |
| 662230 - Bollard light type ..2230, Black | show |
| 680230 - Wall light type ..0230, White | show |
| 682230 - Bollard light type ..2230, White | show |
| 690230 - Wall light type ..0230, Silver | show |
| 692230 - Bollard light type ..2230, Silver | show |
Additional information
| Weight | 0,50 kg |
|---|---|
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Light sharing | Symmetric |
| Light outlet | Direct/indirect |
| Material | Plastic |
| Length | 80 mm |
| Width | 40 mm |
| Height/depth | 8 mm |
| Light outlet | 2-seitig |
| Height | < 700 mm |
| Kind of cover | Clear |
| Shape | Eckig |