Data sheet




Article number 90270471
Ronde acrylic
G 471
€93,70
Manufacturer's Suggested Retail Price excl. 19% VAT
Specifications
round acrylic to 290/2290 -G-471, 188 d., x 10 mm – satine – with 4 holes
5,5 mm d., in TK of 90 degree
Documents and files
Compatible with
| 620290 - Wall light type ..0290, Anthracite | show |
| 622290 - Bollard light type ..2290, Anthracite | show |
| 660290 - Wall light type ..0290, Black | show |
| 662290 - Bollard light type ..2290, Black | show |
| 680290 - Wall light type ..0290, White | show |
| 682290 - Bollard light type ..2290, White | show |
| 690290 - Wall light type ..0290, Silver | show |
| 692290 - Bollard light type ..2290, Silver | show |
Additional information
| Weight | 0,56 kg |
|---|---|
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Light sharing | Symmetric |
| Light outlet | Direct/indirect |
| Material | Plastic |
| Height/depth | 10 mm |
| Diameter | 188 mm |
| Light outlet | 2-seitig |
| Height | < 700 mm |
| Shape | Eckig |