Data sheet




Article number 90270487
acrylic glass pane white
G 487
€44,90
Manufacturer's Suggested Retail Price excl. 19% VAT
Specifications
Acrylic glass pane white G-487, 100 x 60 x 8 mm
Documents and files
Additional information
| Weight | 0,09 kg |
|---|---|
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Light sharing | Symmetric |
| Light outlet | Direct/indirect |
| Material | Plastic |
| Length | 100 mm |
| Width | 60 mm |
| Height/depth | 8 mm |
| Light outlet | 2-seitig |
| Height | < 700 mm |
| Kind of cover | Opal |
| Shape | Eckig |