Data sheet




Article number 10260141
lamp glasses L-750
G 141
€58,60
Manufacturer's Suggested Retail Price excl. 19% VAT
Specifications
Lamp glasses L-750,
Documents and files
Compatible with
| 620554 - Base luminaire type ..0554, Anthracite | show |
| 621854 - Wall lamp type ..1854, Anthracite | show |
| 621855 - Wall lamp type ..1855, Anthracite | show |
| 624154 - Path light type ..4154, Anthracite | show |
| 660554 - Base luminaire type ..0554, Black | show |
| 661854 - Wall lamp type ..1854, Black | show |
| 661855 - Wall lamp type ..1855, Black | show |
| 664154 - Path light type ..4154, Black | show |
| 680554 - Base luminaire type ..0554, White | show |
| 681854 - Wall lamp type ..1854, White | show |
| 681855 - Wall lamp type ..1855, White | show |
| 684154 - Path light type ..4154, White | show |
| 690554 - Base luminaire type ..0554, Silver | show |
| 691854 - Wall lamp type ..1854, Silver | show |
| 691855 - Wall lamp type ..1855, Silver | show |
| 694154 - Path light type ..4154, Silver | show |
Additional information
| Weight | 0,50 kg |
|---|---|
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Light sharing | Symmetric |
| Light outlet | Direct/indirect |
| Material | Glass |
| Height/depth | 200 mm |
| Diameter | 200 mm |
| Light outlet | 2-seitig |
| Height | < 700 mm |
| Shape | Eckig |