Data sheet




Article number 90220162
set of washers (4 pieces)
G 162
€40,00
Manufacturer's Suggested Retail Price excl. 19% VAT
Specifications
Disc set (4 pieces), G-162
Documents and files
Compatible with
| 600532 - Base luminaire type ..0532, Black-Silver | show |
| 601804 - Wall lamp type ..1804, Black-Silver | show |
| 601805 - Wall lamp type ..1805, Black-Silver | show |
| 604136 - Path light type ..4136, Black-Silver | show |
| 650532 - Base luminaire type ..0532, Brown-Brass | show |
| 651804 - Wall lamp type ..1804, Brown-Brass | show |
| 651805 - Wall lamp type ..1805, Brown-Brass | show |
| 654136 - Path light type ..4136, Brown-Brass | show |
| 670532 - Base luminaire type ..0532, White-Gold | show |
| 671804 - Wall lamp type ..1804, White-Gold | show |
| 671805 - Wall lamp type ..1805, White-Gold | show |
| 674136 - Path light type ..4136, White-Gold | show |
Additional information
| Weight | 0,50 kg |
|---|---|
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Light sharing | Symmetric |
| Light outlet | Direct/indirect |
| Material | Glass |
| Length | 146 mm |
| Width | 190 mm |
| Light outlet | 2-seitig |
| Shape | Eckig |