Data sheet




Article number 10260504
acrylic -tubes clear
G-504
€53,20
Manufacturer's Suggested Retail Price excl. 19% VAT
Specifications
Acrylic -tubes clear , G-504, diam. 100 x 3 mm, 70 mm lg.
Documents and files
Compatible with
| 620275 - Wall light type ..0275, Anthracite | show |
| 622295 - Bollard light type no. 622295, 360 degrees, indirect symmetrical, Anthracite | show |
| 660275 - Wall light type ..0275, Black | show |
| 662295 - Bollard light type no. 622295, 360 degrees, indirect symmetrical, Black | show |
| 680275 - Wall light type ..0275, White | show |
| 682295 - Bollard light type no. 622295, 360 degrees, indirect symmetrical, White | show |
| 690275 - Wall light type ..0275, Silver | show |
| 692295 - Bollard light type no. 622295, 360 degrees, indirect symmetrical, Silver | show |
Additional information
| Weight | 0,37 kg |
|---|---|
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Light sharing | Symmetric |
| Light outlet | Direct/indirect |
| Material | Plastic |
| Height/depth | 82 mm |
| Diameter | 100 mm |
| Light outlet | 2-seitig |
| Height | < 700 mm |
| Kind of cover | Clear |
| Shape | Eckig |