Data sheet




Article number 90210060
glass sphere opal, d = 250 mm
G-60
€91,10
Manufacturer's Suggested Retail Price excl. 19% VAT
Specifications
Glass sphere opal, d 250 mm
Collar d 80 mm, opening d 64 mm
Documents and files
Compatible with
| 600609 - Wall light type ..0609, Black-Silver | show |
| 602014 - Path light type ..2014, Black-Silver | show |
| 602050 - Pole light 3-light type ..2050, Black-Silver | show |
| 602051 - Post lamp 4-light type ..2051, Black-Silver | show |
| 660257 - Wall light type ..0257, Black | show |
| 670609 - Wall light type ..0609, White-Gold | show |
| 672014 - Path light type ..2014, White-Gold | show |
| 672050 - Pole light 3-light type ..2050, White-Gold | show |
| 672051 - Post lamp 4-light type ..2051, White-Gold | show |
| 680257 - Wall light type ..0257, White | show |
Additional information
| Weight | 0,30 kg |
|---|---|
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Light sharing | Symmetric |
| Light outlet | Direct/indirect |
| Material | Glass |
| Height/depth | 265 mm |
| Diameter | 250 mm |
| Light outlet | 2-seitig |
| Height | < 700 mm |
| Kind of cover | Opal |
| Shape | Eckig |