Data sheet




Article number 90210063
glass round, opal
G 63
€86,50
Manufacturer's Suggested Retail Price excl. 19% VAT
Specifications
Glass round, opal, d 200 mm
Documents and files
Compatible with
| 666028 - Wall and ceiling light type ..6028, Black | show |
| 666034 - Wall light type ..6034, Black | show |
| 666047 - Wall and ceiling light type ..6047, Black | show |
| 666328 - Wall and ceiling light type ..6328, Black | show |
| 686028 - Wall and ceiling light type ..6028, White | show |
| 686034 - Wall light type ..6034, White | show |
| 686047 - Wall and ceiling light type ..6047, White | show |
| 686328 - Wall and ceiling light type ..6328, White | show |
Additional information
| Weight | 0,30 kg |
|---|---|
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Light sharing | Symmetric |
| Light outlet | Direct/indirect |
| Material | Glass |
| Height/depth | 95 mm |
| Diameter | 213 mm |
| Light outlet | 2-seitig |
| Height | < 700 mm |
| Kind of cover | Opal |
| Shape | Eckig |