Data sheet




Article number 90260088
PMMA square tube opal L = 112 mm
G 88
€148,50
Manufacturer's Suggested Retail Price excl. 19% VAT
Specifications
PMMA square tube opal L=112mm
Documents and files
Compatible with
| 620332 - Wall and ceiling light type ..0332, Anthracite | show |
| 622252 - Bollard light type ..2252, Anthracite | show |
| 660332 - Wall and ceiling light type ..0332, Black | show |
| 662252 - Bollard light type ..2252, Black | show |
| 680332 - Wall and ceiling light type ..0332, White | show |
| 682252 - Bollard light type ..2252, White | show |
| 690200 - Wall and ceiling light type ..0200 | show |
| 690332 - Wall and ceiling light type ..0332, Silver | show |
| 692252 - Bollard light type ..2252, Silver | show |
Additional information
| Weight | 0,50 kg |
|---|---|
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Light sharing | Symmetric |
| Light outlet | Direct/indirect |
| Material | Plastic |
| Length | 100 mm |
| Width | 100 mm |
| Height/depth | 112 mm |
| Light outlet | 2-seitig |
| Height | < 700 mm |
| Kind of cover | Opal |
| Shape | Eckig |