Data sheet




Article number 90210096
opal glass cylinder, matt
G 96
€88,30
Manufacturer's Suggested Retail Price excl. 19% VAT
Specifications
Opal glass cylinder, matt
Documents and files
Compatible with
| 660521 - Base luminaire type ..0521, Black | show |
| 662002 - Bollard light type ..2002, Black | show |
| 662015 - Bollard light type ..2015, Black | show |
| 680521 - Base luminaire type ..0521, White | show |
| 682002 - Bollard light type ..2002, White | show |
| 682015 - Bollard light type ..2015, White | show |
| 690521 - Base luminaire type ..0521, Silver | show |
| 692002 - Bollard light type ..2002, Silver | show |
| 692015 - Bollard light type ..2015, Silver | show |
Additional information
| Weight | 0,30 kg |
|---|---|
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Light sharing | Symmetric |
| Light outlet | Direct/indirect |
| Material | Glass |
| Height/depth | 230 mm |
| Diameter | 107 mm |
| Light outlet | 2-seitig |
| Height | < 700 mm |
| Kind of cover | Opal |
| Shape | Eckig |