Data sheet




Article number 90210252
glass opal matt, round
G 252
€75,10
Manufacturer's Suggested Retail Price excl. 19% VAT
Specifications
Glass opal matt, round, G-252
Documents and files
Compatible with
| 660240 - Wall lamp type ..0240, Black | show |
| 662019 - Bollard light type ..2019, Black | show |
| 662249 - Bollard light type ..2249, Black | show |
| 680240 - Wall lamp type ..0240, White | show |
| 682019 - Bollard light type ..2019, White | show |
| 682249 - Bollard light type ..2249, White | show |
| 690240 - Wall lamp type ..0240, Silver | show |
| 692019 - Bollard light type ..2019, Silver | show |
| 692249 - Bollard light type ..2249, Silver | show |
Additional information
| Weight | 0,30 kg |
|---|---|
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Light sharing | Symmetric |
| Light outlet | Direct/indirect |
| Material | Glass |
| Height/depth | 274 mm |
| Diameter | 104 mm |
| Light outlet | 2-seitig |
| Height | < 700 mm |
| Kind of cover | Opal |
| Shape | Eckig |