Data sheet




Article number 90220358
borosilicate glass
G 358
€53,00
Manufacturer's Suggested Retail Price excl. 19% VAT
Specifications
Borosilicate glass
Documents and files
Compatible with
| 622398 - Spit lamp type ..2398 | show |
| 662100 - Spit lamp type ..2100, Black | show |
| 662131 - Wall floodlight type ..2131, Black | show |
| 682100 - Spit lamp type ..2100, White | show |
| 682131 - Wall floodlight type ..2131, White | show |
| 692100 - Spit lamp type ..2100, Silver | show |
| 692131 - Wall floodlight type ..2131, Silver | show |
Additional information
| Weight | 0,50 kg |
|---|---|
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Light sharing | Symmetric |
| Light outlet | Direct/indirect |
| Material | Glass |
| Height/depth | 3 mm |
| Diameter | 78 mm |
| Light outlet | 2-seitig |
| Height | < 700 mm |
| Shape | Eckig |