Data sheet




Article number 90210118
opal glass matt
G 118
€88,30
Manufacturer's Suggested Retail Price excl. 19% VAT
Specifications
Opal glass matt, G-118
Documents and files
Compatible with
| 626058 - Wall light type ..6058, Anthracite | show |
| 666288 - Wall and ceiling light type ..6288, Black | show |
| 666388 - Wall and ceiling light type ..6388, Black | show |
| 686288 - Wall and ceiling light type ..6288, White | show |
| 686388 - Wall and ceiling light type ..6388, White | show |
| 696058 - Wall light type ..6058, Stainless steel | show |
| 696060 - Wall lamp type ..6060 | show |
| 696101 - Wall light type ..6101 | show |
| 696187 - Wall light type ..6187 | show |
| 696188 - Wall light type ..6188 | show |
| 696281 - Wall and ceiling light type ..6281 | show |
| 696288 - Wall and ceiling light type ..6288, Silver | show |
| 696388 - Wall and ceiling light type ..6388, Silver | show |
Additional information
| Weight | 0,30 kg |
|---|---|
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Light sharing | Symmetric |
| Light outlet | Direct/indirect |
| Material | Glass |
| Length | 180 mm |
| Width | 180 mm |
| Height/depth | 90 mm |
| Light outlet | 2-seitig |
| Height | < 700 mm |
| Kind of cover | Opal |
| Shape | Eckig |