Data sheet




Article number 90220357
single-pane safety glass
G 357
€107,60
Manufacturer's Suggested Retail Price excl. 19% VAT
Specifications
Toughened safety glass, d 216 mm with step d 202 mm
6 mm offset – 15mm total
Documents and files
Additional information
| Weight | 0,50 kg |
|---|---|
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Light sharing | Symmetric |
| Light outlet | Direct/indirect |
| Material | Glass |
| Height/depth | 15 mm |
| Diameter | 216 mm |
| Light outlet | 2-seitig |
| Height | < 700 mm |
| Shape | Eckig |