Data sheet




Article number 90210145
bubble glass, crystal clear
G 145
€100,90
Manufacturer's Suggested Retail Price excl. 19% VAT
Specifications
Bubble glass, crystal clear G 145, 190 d , 180 d x 182 mm
Documents and files
Compatible with
| 650515 - Base luminaire type ..0515, Brown-Brass | show |
| 650688 - Wall light type ..0688, Brown-Brass | show |
| 650689 - Wall light type ..0689, Brown-Brass | show |
| 652029 - Path light type ..2029, Brown-Brass | show |
| 652040 - Post lamp 2-light type ..2040, Brown-Brass | show |
| 652041 - Pole light 3-light type ..2041, Brown-Brass | show |
| 660515 - Base luminaire type ..0515, Black | show |
| 660688 - Wall light type ..0688, Black | show |
| 660689 - Wall light type ..0689, Black | show |
| 662029 - Path light type ..2029, Black | show |
| 662040 - Post lamp 2-light type ..2040, Black | show |
| 662041 - Pole light 3-light type ..2041, Black | show |
| 680515 - Base luminaire type ..0515, White | show |
| 680688 - Wall light type ..0688, White | show |
| 680689 - Wall light type ..0689, White | show |
| 682029 - Path light type ..2029, White | show |
| 682040 - Post lamp 2-light type ..2040, White | show |
| 682041 - Pole light 3-light type ..2041, White | show |
Additional information
| Weight | 0,30 kg |
|---|---|
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Light sharing | Symmetric |
| Light outlet | Direct/indirect |
| Material | Glass |
| Height/depth | 182 mm |
| Diameter | 190 mm |
| Light outlet | 2-seitig |
| Height | < 700 mm |
| Kind of cover | Clear |
| Shape | Eckig |