Data sheet




Article number 90210350
glass opal matt
G 350
€91,60
Manufacturer's Suggested Retail Price excl. 19% VAT
Specifications
Glass opal matt, G-350
Documents and files
Compatible with
| 663000 - Bollard light type ..3000, Black | show |
| 666310 - Wall and ceiling light type ..6310, Black | show |
| 683000 - Bollard light type ..3000, White | show |
| 686310 - Wall and ceiling light type ..6310, White | show |
| 696200 - Wall and ceiling light type ..6200 | show |
| 696300 - Wall and ceiling light type ..6300 | show |
Additional information
| Weight | 0,30 kg |
|---|---|
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Light sharing | Symmetric |
| Light outlet | Direct/indirect |
| Material | Glass |
| Length | 300 mm |
| Width | 100 mm |
| Height/depth | 50 mm |
| Light outlet | 2-seitig |
| Height | < 700 mm |
| Kind of cover | Opal |
| Shape | Eckig |